Jako kierowca samochodów ciężarowych z długoletnim doświadczeniem czuję się uprawniony do przekazania kilku ważnych i cennych rad tym, którzy swoją przygodę z transportem i TIRami dopiero rozpoczynają. Sam przechodziłem chyba przez wszystkie etapy zatrudnienia w zawodzie kierowcy w Bielsko-Białej, kierowca Bielsko-Biała, dlatego wiem czego się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę.

Pierwszą i podstawową zasadą jest nie załamywać się i nie rezygnować po pierwszych trasach. Początki w niemal każdej pracy bywają trudne, dlatego zawód kierowcy nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Pierwsze samodzielne i dalekie wyjazdy mogą naprawdę przestraszyć, jednak z czasem każda trasa wydaje się być przeciętnej długości, a doświadczenia zebrane ze wszystkich wyjazdów sprawiają, że prawie nic nie jest nas w stanie zaskoczyć.

Drugą najważniejszą zasadą, jest starać się jak najbardziej ograniczyć koszty podczas wyjazdu. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w kuchenkę turystyczną i zabieranie z domu przygotowanych przez żonę lub mamę słoików z domowym jedzeniem. Posiłki na stacjach benzynowych są bardzo drogie, a jakością i ilością nawet w połowie nie dorównują tym, w które mogą wyposażyć nas nasze kobiety. Dobrym pomysłem jest też kawa 3 w 1, termos i woda w pięciolitrowych butelkach. Podczas trasy nie raz życie uratowała mi wożona ze sobą miska, w której mogłem wieczorami zaznać pseudo-kąpieli.

Wyjeżdżając  w trasę nie zapomnijmy o poduszce, kocu, ładowarce do telefonu i innych niezbędnych i ułatwiających życie sprzętach.

Wpisz komentarz