Legnica to niewielkie miasto położone w południowo-zachodniej części Polski – miasto, w którym się urodziłem, w którym mieszkam i w którym pracuję jako kierowca, kierowca Legnica. Na początku mojej przygody z kierowaniem samochodami ciężarowymi i dostarczaniem towarów na czas miałem wiele wątpliwości i wahałem się, czy aby nie zrezygnować. Jeden z moich kolegów poradził mi wtedy, bym w zawodzie kierowcy wytrzymał przynajmniej pół roku – jeśli po tym czasie nie poczuję „tego czegoś” powinienem odejść.

Posłuchałem rady kolegi i przeczekałem te pół roku. Okazało się, że po sześciomiesięcznym okresie zatrudnienia moja praca wcale nie wydaje się taka straszna, a prowadzenie ogromnego samochodu ciężarowego sprawia mi czystą przyjemność i pozwala poczuć się może nie jak pan świata i przestworzy, a przynajmniej jak osoba wolna, która może zrealizować wszystkie swoje plany i marzenia. Umiejętność zapanowania nad TIRem zmieniła mój sposób postrzegania samego siebie – w swoich oczach stałem się mężczyzną, dla którego żaden problem nie jest straszny skoro radzi sobie z tak wielką rodziną.

Zmiany w charakterze i postrzeganiu rzeczywistości nie pozostały niezauważone przez moich bliskich. Każdy po kolei mówił mi, że coś się we mnie zmieniło, stałem się bardziej pewny siebie i doroślejszy. Niestety, bycie odpowiedzialnym wiąże się z dorosłością, a długie trasy i trudne sytuacje na drogach uczą dorosłości jak nic innego.

Wpisz komentarz