Stała nieobecność w domu, widywanie się z rodziną raz w miesiącu i monotonna jazda samochodem ciężarowym? Tak większości z nas kojarzy się praca jako kierowca międzynarodowy. Okazuje się, że nie zawsze musi tak być, zwłaszcza jeżeli dana osoba kocha prowadzić samochód i jest to dla niej prawdziwa przyjemność. Może przy tym zarobić całkiem sporo pieniędzy w ciągu miesiąca i przynosi jej to radość.

Co firmy oferują kierowcom międzynarodowym?

Kierowcy międzynarodowi często mogą liczyć na stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. To oczywiście jest zależne od konkretnego przedsiębiorstwa, jednak zdarza się dość często. Oprócz tego same procesy transportowe są w odpowiedni sposób optymalizowane. W tym zawodzie ogromne znaczenie ma praca zgodna z przepisami dotyczącymi samej jazdy i czasu pracy. Część firm oferuje swoim pracownikom bardzo szeroki pakiet ubezpieczeń społecznych.

Wynagrodzenie zazwyczaj składa się ze stałej podstawy, a także diety zagranicznej oraz comiesięcznej premii. Dostępne systemy pracy to najczęściej dwa tygodnie pracy, jeden weekend w domu, cztery tygodnie w trasie, jeden tydzień w domu, tydzień pracy, tydzień wolnego oraz dwa tygodnie pracy i jeden tydzień wolnego. Często bezpośredni wybór należy do konkretnego pracownika.

Oczekiwania względem kierowcy międzynarodowego

Firmy oczekują od kandydatów minimum rocznego doświadczenia w branży. Istotne są same kwalifikacje, czyli prawo jazdy kategorii C+E. Nie bez znaczenia jest także cyfrowa karta kierowcy oraz znajomość wszelkiego rodzaju przepisów, które dotyczą czasu pracy kierowcy.

Wpisz komentarz