W Polsce zawód kierowcy jest bardzo popularny. Wiele osób decyduje się na wykonywanie go, ponieważ chce zarabiać duże pieniądze. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że wymaga on wielu wyrzeczeń. Dlatego szczególnie mężowie i ojcowie powinni zastanowić się parokrotnie nim podejmą się tej trudnej pracy.

Mimo wielu minusów praca w roli międzynarodowego kierowcy może przynosić również wiele satysfakcji. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi prowadzić pojazd. Dzięki temu łączy przyjemność z pracą. Poza tym podczas takich podróży nierzadko może zobaczyć bardzo ciekawe miejsca, przy tzw. „okazji”.

Firmy oferują różny przedział wynagrodzenia. Przy pracy w systemie trzy do jednego (trzy tygodnie w trasie, jeden tydzień w domu) często kierowcom oferuje się miesięczne wynagrodzenie w kwocie około 2000 euro na rękę. Ta suma może robić wrażenie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę polskie standardy, gdzie taka kwota jak najbardziej jest możliwa do zarobienia, ale w złotówkach, a nie obcej walucie. Firmy niekiedy oferują także wszelakie benefity, które skłaniają szczególnie mężczyzn do podjęcia się tego zajęcia.

Jakie wymagania są stawiane przed kandydatami na to stanowisko? Często jest to doświadczenie w pracy na stanowisku kierowcy C+E. Ponadto jest to komunikatywna znajomość języków obcych – najczęściej pracodawcy oczekują znajomości języka niemieckiego oraz/lub języka angielskiego. Szefostwo nierzadko oczekuje także samodzielności, dokładności oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych prac.

Wpisz komentarz