Wiele osób decyduje się na pracę kierowcy C+E w transporcie międzynarodowym. Może oczywiście wiązać się to z rozłąką z rodziną, ale z drugiej strony dzięki takiej pracy nierzadko mamy możliwość posiadania aż tygodnia czasu wolnego, przy pracujących dwóch.

Wynagrodzenie jakie można osiągnąć w tym zawodzie to bardzo często nawet dziesięć tysięcy złotych, a jest to szczególnie kusząca kwota dla osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i nie posiadają jeszcze dzieci. Wiele firm poszukuje osób, które zdecydują się na transportowanie poszczególnych ładunków na terenie Unii Europejskiej. Często chodzi o kraje takie jak Szwecja, Polska, Słowacja, Czechy, Austria, czy też Węgry. Istotne jest to, że kierowca sprawuje nadzór nad przewożonym przez siebie ładunkiem, jest w pełni odpowiedzialny za powierzony mu sprzęt.

Względem osób, które ubiegają się o takie stanowisko stawiane są takie warunki jak posiadanie aktualnego prawa jazdy w kategorii C+E. Jest to oczywiście warunek konieczny do podjęcia takiego zawodu. Nie bez znaczenia jest też posiadanie kursu na przewóz osób oraz rzeczy. Niektóre firmy chcą, aby kandydaci posiadali minimum roczne doświadczenie na takim stanowisku, jednak często jest to warunek jedynie dodatkowy. Ważne, aby kandydat posiadał minimum średnie wykształcenie, a także w stopniu komunikatywnym znał język angielski.

Wpisz komentarz