Codziennie jeździsz samochodem i doskwiera Ci ból kręgosłupa? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł, zanim będzie zbyt późno! Nasze porady pomogą Ci zdusić problem w zarodku.

Jako kierowca wiele godzin spędzasz w jednej pozycji, co odbija się negatywnie na Twoim zdrowiu, w tym również na kręgosłupie. Bóle niestety są często spotykanym problemem, który wiąże się między innymi z małą ilością ruchu. Dowiedz się, co możesz zrobić dla swojego zdrowia, aby unikać takich problemów.

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Każdy kierowca powinien wiedzieć o tym, że podczas przerwy, czy w dniu wolnym od pracy powinien jak najwięcej się ruszać. Istotne jest to, że ruch to w jego przypadku zdrowie! To oznacza, że nawet proste ćwiczenia mogą się okazać dla niego zbawienne. Podczas postoju może on, na przykład chwilę pobiegać, a także się porozciągać. Jeżeli jako kierowca jeździsz w dłuższe trasy, możesz zabierać ze sobą sprzęt do ćwiczeń, na przykład ciężarki. Przy ich pomocy również możesz wykonywać proste ćwiczenia, które umożliwią Ci zachowanie odpowiedniej postawy.

Kolejna kwestia to również odpowiednie przygotowanie fotela kierowcy. Na polskim rynku dostępne są specjalne maty, które mogą ograniczyć Twoje bóle, a także sprzyjać odpowiedniej pozycji kręgosłupa. Warto wybrać najlepszą matę dla siebie. Nie zapomnij również o dbaniu o swoją wagę ciała. Jeżeli będziesz ważyć zbyt dużo, wtedy również może zacząć Cię boleć kręgosłup. Dbaj zatem o odpowiednią dietę.

Wpisz komentarz