W dużych firmach, w których jest zatrudnionych wielu kierowców nierzadko występuje zjawisko niezdrowej rywalizacji. Może ono wpływać negatywnie na atmosferę w miejscu pracy. Warto zatem jak najszybciej się z nią uporać!

Niektórym pracownikom może zależeć na awansie i będą chcieli dążyć do niego za wszelką cenę. Niestety, ale często wiąże się to z nieuczciwymi zagrywkami, które odbijają się na zdrowiu psychicznym innych pracowników. Warto walczyć z niezdrową rywalizacją już od samego początku.

Jak uporać się z niezdrową rywalizacją?

Jako szef bez trudu zauważysz, że Twoi pracownicy wdali się w niezdrową rywalizację. Powinieneś im jasno wyjaśnić jakie zasady panują w Twojej firmie. Nie wspieraj negatywnych działań, ponieważ wtedy się bez wątpienia nasilą.

Najlepszym sposobem będzie aktywna postawa. Staraj się nagradzać dobre praktyki, a potępiaj te złe. Rób wszystko, aby w Twojej firmie panowała przyjemna atmosfera, a możesz być pewien, że wiele zyskasz. Każda osoba będzie chętniej przychodziła każdego ranka do pracy i będzie pracować znacznie bardziej efektywnie.

Sam się o tym przekonaj i wprowadź systemy motywujące, które będą oddziaływały pozytywnie na nastawienie poszczególnych osób.

Wpisz komentarz