Poszukując informacji na temat zawodu kierowcy w Kaliszu, natknąłem się na krótki artykuł napisany przez 45-letniego kierowcę ciężarówki, zatrudnionego w dużej  firmie transportowej. Jego opinie i komentarze pozwoliły mi uwierzyć, że praca kierowcy może być i pasjonująca i przynieść spore korzyści finansowe.

Opowiadając swoją historię, kierowca wspominał, że samochodami ciężarowymi jeździ od ponad dwudziestu lat i swojej pracy nie zamieniłby na żadną inną. Niedawno zmarła mu żona, dzieci wyjechały za granicę, a jego jedyną formą ucieczki od samotności jest jazda tirami. Został w Polsce, ale dzięki swojemu pojazdowi zwiedza całą Europę – Niemcy, Węgry, Czechy, Włochy, Francję i inne.

W domu czuje się samotny, w tirze – potrzebny. Pieniądze wysyła swojej mamie by opłaciła rachunki, jada i żyje w ciągłym biegu. Jego domem jest SCANIA R480 Topline, wyposażona w telewizor, laptop i lodówkę. Samochód stał się dla niego prawdziwym domem, w którym i pracuje i wypoczywa. Wozi zazwyczaj płyty wiórowe, części do samochodów osobowych, opony, szkło i papier.

Na koniec swojej krótkiej wiadomości, kierowca ze SCANI twierdzi, że rozumie tych, którzy rozpoczynając swoją przygodę z tirami są nią przerażeni, jednak doświadczenie i długie godziny za kółkiem robią swoje, kierowca Kalisz.  Z czasem każdy zaczyna jeździć zdecydowanie, odważnie i jednocześnie bezpiecznie.

Wpisz komentarz