Każdy kierowca wyjeżdżający w trasę musi liczyć się z faktem, że z racji wykonywanego zawodu może być narażony na działanie różnego rodzaju czynników powodujących uszczerbek na zdrowiu bądź utratę życia, kierowca Zabrze.

Każdy kierowca jest narażony na urazy spowodowane wypadkami drogowymi w wyniku długotrwałego prowadzenia samochodu, w szczególności przy złym oświetleniu oraz złych warunkach atmosferycznych. Co więcej, kierowca tira może ulec różnego rodzaju urazom podczas wykonywania czynności dodatkowych, takich jak naprawy samochodu, wymiana kół lub wychodzenie lub wsiadanie do kabiny kierowcy.

Nie należy zapominać też, że kierowcy narażeni są na długotrwałe przebywanie w jednej, wymuszonej pozycji, wibracje siedzenia oraz wysiłek związany z podnoszeniem i przenoszeniem ciężkich ładunków. Wszystkie te czynniki mogą spowodować bule pleców, ramion i rąk. Ponadto, kierowca samochodu ciężarowego może stać się ofiarą napaści na postoju, związanego z przewożeniem wartościowego dla złodziei ładunku.

Każdy kierowca ma obowiązek zachowywać się odpowiednio do wykonywanej funkcji, czyli postępować rozważnie, ostrożnie i z wielką uwagą obserwować otoczenie. Nierzadko, zadaniem kierowcy tira jest myślenie nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu, co bezpośrednio wiąże się z zasadą ograniczonego zaufania. Dobry kierowca to osoba, która umie odpowiednio dostosować warunki przewozu towarów do panujących warunków, by jak najbardziej zminimalizować możliwość pojawienia się niekorzystnych zjawisk i wypadków.

Wpisz komentarz