Wielu kierowców których znam permanentnie narzeka na wykonywaną pracę i wszelkie niedogodności z nią związane. Rozumiem, że praca kierowcy może być (i jest) bardzo często monotonna, jednak należy mieć na uwadze, że jej odpowiednie wykonywanie może przynieść naprawdę zadowalające korzyści.

Jako kierowca w jednej z częstochowskich firm pracuję już parę dobrych lat i zdążyłem poznać ten zawód niemal od podszewki, kierowca Częstochowa. Początki były trudne – dużo męczących, długich tras i mała pensja. Z czasem, gdy osiąganymi wynikami czasowymi potwierdziłem jakość wykonywanej pracy moja ranga w firmie wzrosła, przez co zostałem wyróżniony wyższą podstawą i większym dodatkiem za zrobiony kilometraż. Po kilku latach pracy, moja średnia miesięczna pensja wynosi około 3 tysięcy złotych netto. Gdybym zdecydował się na zrobienie dodatkowych kursów z przewozu materiałów niebezpiecznych lub spróbował szukać pracy za granicą moje zarobki byłyby jeszcze wyższe. Niestety, osiągnąłem taki wiek i taką zawodową stabilizację, że wszelkie zmiany uznaję za zbyteczne.

Dobre zarobki są podstawową zaletą zawodu kierowcy. Do innych plusów zaliczyć mogę przede wszystkim możliwość podróżowania i zwiedzania różnych miast Polski i Europy. Wątpię, bym jako osoba zatrudniona w innym zawodzie był w stanie zobaczyć tyle świata, poznać tyle różnych kultur i pozwiedzać tyle miasteczek. Praca kierowcy jest nie tylko dochodowa, ale i rozwojowa!

Wpisz komentarz