Wiele osób zawód kierowcy kojarzy jedynie z mężczyznami. A jest to duży błąd, w końcu panie również mogą świetnie odnaleźć się w tej branży. Wszystko zależy od posiadanych kwalifikacji oraz umiejętności.

Okazuje się, że za kółkiem rewelacyjnie odnajdą się nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. To dobry znak naszych czasów, ponieważ dzięki takim kwestiom panie nie są dyskryminowane. Oczywiście, obecnie zauważa się zdecydowanie znacznie więcej mężczyzn kierujących pojazdami dostawczymi, jednak nie jest to regułą. Firmy chętnie przyjmują płeć piękną do pracy na tym stanowisku.

Czym zajmuje się kierowca?

Oczywiście rozwożeniem konkretnych towarów do wcześniej określonych punktów. Kierowca może pracować, na przykład w sklepach z elektroniką. W takim przypadku zajmuje się on dystrybucją towarów do firmowych sklepów, a także i do klientów indywidualnych.

Oprócz tego musi on kontrolować towary pod względem zarówno ilościowym, jak i jakościowym. Ponadto musi on dbać o powierzony mu sprzęt oraz wyposażenie. Bardzo ważne jest to, aby przestrzegał on określonych przepisów BHP.

Większość firm od swoich pracowników na tym stanowisku wymaga posiadania doświadczenia na takim samym lub podobnym stanowisku. Ważna jest sama znajomość topografii miasta. Bez dwóch kierowca musi posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Ważna jest także dyspozycyjność, a przede wszystkim posiadanie wysokiej motywacji, sumienność oraz duże zaangażowanie.

Na takim stanowisku można zarobić kilka tysięcy złotych miesięcznie. Często najlepsi pracownicy otrzymują również premie oraz bogaty pakiet benefitów. Jest to dobra praca szczególnie dla młodych osób.

Wpisz komentarz